Hizmetlerimiz

Kıbrıs’ın en saygın hukuk firmalarından birisi olmamızı sağlayan temel değerlerimiz; taahhüt, kalite ve başarı hırsıdır.


Aile Hukuku

Bilgehan Hukuk Bürosu, Türk Aile Hukuku alanında da geniş tecrübe sahibi olup, bu bağlamda dava takibi hususunda en çok tercih edilen ofislerdendir.


Deniz Hukuku

Deniz Hukuku Bilgehan Hukuk Bürosu‘nun özellikle odaklandığı diğer bir alandır. Gemi sahiplerinden, gemi kiralayanlarına, P&I kulüplerden, gemi sigortacılarına, yük sahiplerinden diğer tüm market öncülerine varan geniş müvekkil yelpazesi ile Bilgehan Hukuk Bürosu, Deniz Hukuku alanında öncü hukuk bürolarındandır.
Ekibimiz, özellikle deniz endüstrisinde taraflar arasında çıkması muhtemel uyuşmazlıklar konusunda, charterparty ve bill of lading anlaşmalarından, kargo taleplerine ve çatma ile gemi yapımı sözleşmeleri konularında uzmanlaşmış hukukçulara sahiptir.


Deniz-Gemi/Genel Sigorta Hukuku

Deniz ve Gemi Sigortasının yanı sıra Genel Sigorta Hukukundan neşet eden her türlü poliçeye ilişkin hukuki uyuşmazlıkta ve tazminat davasında uzman hukukçularıyla Ofisimiz KKTC’nin büyük sigorta şirketlerinden münferit kişilere varan müvekkil yelpazesi ile bu alanda en çok tercih edilen ofislerdendir.


Sözleşme Hukuku

Firmamız, çeşitli kontratların hazırlanmasından, Mahkeme aşamasına gelmiş kontrat kökenli uyuşmazlıkların çözümüne değin her türlü Kontrat Hukukundan neşet eden uyuşmazlığa ilişkin mütalaa vermekte ve benzeri uyuşmazlıkların muhakeme safhasında da etkin rol almaktadır. Bu rolü ile Ofisimiz, Sözleşmeler Hukuku alanında oldukça geniş bir tecrübe ağı geliştirmekle kalmayıp, KKTC‘nin en çok tercih edilen ofislerden biri konumuna gelmiştir.


Tapu Devir/Temlik ve İş Takibi

Ekibimiz, KKTC mevzuatına yabancı müvekkillerine KKTC dahilinde yapacakları mal alım satımlarında en detaylı ve ayrıcalıklı hizmeti vermektedir. Ekibimizin bu bağlamdaki sorumlulukları arasında, alım satım sözleşmelerinin gözden geçirilmesi veya yazılması, ayrıca yabancıların mal alımı hususunda KKTC’nin İdari Organlarından temin etmekle mükellef oldukları lisansların alınması için başvuru yapılması ve bunların takibi de yer almaktadır.


Bankacılık ve Finans Hukuku

Uzman hukukçulardan oluşan ekibimiz, Bankacılık ve Finans Hukuku bağlamında çeşitli bankacılık işlemleri hususunda ve çeşitli bankacılık belgelerinin (örn. Banka Güven Mektubu, Akreditif vs) hazırlanması ve bunlarla ilişkili ulusal veya uluslararası özellik taşıyan kontratların yazılması ve taraflar arasında görüşmelerin yapılması hususlarından Mahkeme safhasına kadar çeşitli alanlarda mütalaa vermektedir.

Bizimle İletişime Geçin


Herhangi bir sorunuz varsa lütfen bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

İletişim